Zaznacz stronę

Jak to działa

Już po kilku dniach możesz obserwować wzrost swoich mikrolistków.

1.

Napełnij naczynie wodą do wskazanego poziomu.

2.

Ułóż maty z nasionami na stalowej wkładce, całość umieść w naczyniu. 

3.

Przykryj naczynie papierowymi wieczkami i odstaw na 2-3 dni.

4.

Gdy tylko kiełkujące roślinki zaczną spychać wieczka, należy je zdjąć.

5.

To wszystko! Mikrolistki są gotowe do spożycia po 5-7 dniach.

FAQ

Masz pytania? Oto lista najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami.

Jakie są koszty wysyłki?

Na terenie Polski dostarczamy nasze przesyłki według poniższego cennika:

– Kurier DPD: 14,90 zł

– Paczkomaty InPost – 11,90 zł

Zakupy za kwotę 250 zł i więcej wysyłamy bezpłatnie.

Dlaczego nie ma już lnianego knota/ lnianej siatki przy matach z nasionami?

W ciągu ostatnich dwóch lat otrzymaliśmy sporadyczne informacje zwrotne o tym, że mikrolistki nie wyrastają w niektórych miejscach na macie. Oczywiście, chcąc dotrzeć do sedna problemu przyjrzeliśmy się jeszcze raz naszym matom. W drodze weryfikacji przyjrzeliśmy się także lnianej siatce. Lniana siatka była połączona z matą naturalnym klejem w pięciu punktach. Od momentu, kiedy maty z nasionami nie są produkowane przez maszyny, tylko ręcznie w zakładach pracy non-profit, zdarzało się że zbyt dużo spoiwa zostało nałożone na miejsce klejenia, co sprawiało, że klej stawał się bardziej nasycony i nie pozwalał na kiełkowanie nasion.

Jak nasiona kiełkują mimo braku knota/ lnianej siatki?

Dzięki temu, że materiał konopny mat jest kilka milimetrów cieńszy pozwala to absorbować idealną ilość wody, jeśli naczynie jest odpowiednio napełnione. W ciągu pierwszych kilku dni, drobne korzenie mikrolistków przebijają się przez matę mocząc się jednocześnie, zapewniając tym samym wodę przez cały okres wzrostu.

“Zapomniałam zamoczyć lnianej siatki w wodzie – dlaczego mikrolistki nie wyrosły, czy mimo braku lnianego knota nasiona wykiełkują”


Maty z lnianym knotem są kilka milimetrów grubsze, więc nasiona nie wypuszczą pierwszych korzeni na tyle szybko by dostarczyć sobie wodę. Więc jeśli nadal posiadasz matę z lnianym knotem, upewnij się że jest zanurzony w wodzie. Jeśli knot/lniana siatka nie jest zanurzony w wodzie, złoży się w taki sposób, że utworzy barierę między matą nasienną a wodą i równomierne podlewanie nie będzie gwarantowane.

Dlaczego maty posiadały wcześniej lnianą siatkę/lniany knot?

Zanim w 2017 roku wprowadziliśmy Heimgart na rynek, spędziliśmy bardzo dużo czasu nad rozwojem produktu. Wchodząc na rynek chcieliśmy mieć 100% pewności, że nasz system hodowli zadziała i każdy będzie w stanie uprawiać właśnie mikrolistki bez dodatkowego podlewania. Lniana siatka dała nam dodatkowe zabezpieczenie, że mikrolistki będą podlewane równomiernie i konsekwentnie.

Dlaczego zmieniliśmy opakowanie?

Heimgart to zrównoważony system uprawy mikrolistków. Konsekwentnie i świadomie zdecydowaliśmy się na materiały wysokiej jakości, które są korzystniejsze niżeli tworzywa sztuczne. Porcelanowe naczynie Seltmanm Weiden oraz wkładka ze stali nierdzewnej są wielokrotnego użytku, a maty z nasionami można kompostować lub wyrzucić po zużyciu do odpadów organicznych. Wraz z dostosowaniem materiału opakowania chcieliśmy iść o krok dalej w zrównoważeniu i unikać niepotrzebnych materiałów przy pakowaniu jak to tylko możliwe. W związku z tym zestawy startowe są oklejane tylko etykietami, a nie koszulką opakowaniową jak poprzednio. Opakowania nasion oraz zestawu startowego są wykonane z papieru makulaturowego, a nie poplekanego jak wcześniej. Wszystkie papiery bezdrzewne, które nie są rafinowane przez nakładanie powłok w procesie produkcyjnym nazywane są papierem niepowlekanym. Papier makulaturowy składa się w 100% z makulatury pochodzącej z recyklingu. Dodatkowo oprócz ochrony rezerw drewna, zmniejsza się zużycie energii i wody o 70% w porównaniu z tradycyjną produkcją papieru. Krótko mówiąc: papier makulaturowy jest jest znacznie bardziej korzystny dla środowiska!

Ile mat z nasionami zawiera jedno opakowanie?

Jedno opakowanie zawiera jedną matę i jedno papierowe wieczko. Takie opakowanie pozwala Ci na prowadzenie uprawy z wykorzystaniem połowy miski Heimgart. Aby w pełni wykorzystać naczynie do uprawy mikrolistków, użyj dwóch mat z nasionami.

Kupując zestaw startowy Heimgart, oprócz naszego porcelanowego naczynia, otrzymujesz dodatkowo dwie maty (z nasionami rzeżuchy i rukoli), z którymi od razu możesz rozpocząć swoją przygodę!

Ile mat znajduje się w zestawie Heimgart?

Kupując maty w zestawie, oszczędzasz czas i pieniądze!

Do zaoferowania mamy zestaw czterech lub ośmiu mat z nasionami Heimgart. Możesz wybierać nasionka wśród 8 dostępnych rodzajów: brokuła, czerwonej kapusty, rzeżuchy, rukoli, rzodkiewki, rzodkiewki rambo, gorczycy i kalarepy. Skomponuj własny zestaw!

 

Jakie nasiona są obecnie dostępne w Heimgart?

Oferujemy 8 odmian nasion mikrolistków: rzodkiewkę, rzeżuchę, czerwoną kapustę, gorczycę, rukolę, brokuła, rzodkiewkę rambo oraz kalarepę. 

Czy biały puch między listkami to pleśń?

Biały puch między kiełkującymi roślinami to tzw. włókniste korzenie. Ich pojawienie się oznacza pełen rozkwit procesu kiełkowania-nie ma powodu do obaw!

Dlaczego maty z nasionami muszą być przykryte przez pierwszych kilka dni?

Nasiona Heimgart kiełkują w ciemności, dostęp światła w pierwszej fazie zaburzy ten proces-stąd potrzeba przykrycia mat.

Czy muszę ponownie podlewać nasiona?

Nie. Matę z nasionkami umieszczasz w naczyniu z odpowiednią ilością wody, przykrywasz i czekasz kilka dni, aż mikrolistki wykiełkują.

Jak utylizować zużyte maty?

Po prostu wrzuć je do kompostownika lub do kosza na odpadki organiczne.

rodzajów nasion

dni hodowania

dni jedzenia

procent dziennej dawki witamin

Odkryj bogatą naturę Mikrolistków

Mikrolistki od wieków znane są ludzkości jako jeden z najzdrowszych dla nas produktów.

Warzywa w fazie listienia są gotowe do spożycia już po kilku dniach od zasiania. To bogactwo wapnia, żelaza, cynku, magnezu, miedzi, a także witaminy C, E, A, witamin z grupy B oraz karotenoid: zeaksantyny i luteiny. To prawdziwy superfood!

Jako, że zbierasz je tuż przed spożyciem, pod względem świeżości również biją na głowę dojrzałe warzywa – mikrolistki lądują na Twoim talerzu od razu po zbiorach!

Twój własny mikrozielnik - bezglebowa uprawa superfood

 Umieszczone w porcelanowym naczyniu z wodą, mikrolistki zaczną kiełkować od razu, przejdą w fazę listnienia i już po kilku dniach będą gotowe do spożycia. Mogą być składnikiem potraw lub prostym elementem dekoracyjnym. Zielone maleństwa dodadzą świeżości i różnorodności Twoim daniom, a Ciebie zainspirują do eksperymentowania w kuchni. Wyłaniające się z eleganckiego, porcelanowego naczynia listki przyciągną wzrok i staną się nieodłącznym elementem dekoracyjnym Twojego domu. Dzięki możliwości bezpiecznego mycia wszystkich elementów naczynia Heimgart w zmywarce, uprawa miktolistków szybko zamieni się w prostą i przyjemną kulinarną przygodę dla całej rodziny i przyjaciół.

Sklep z mikrolistkami

Mikrowarzywa mają niezwykłą moc! Są większe od kiełków, mniejsze od nowalijek i wprost eksplodują witaminami, minerałami i wtórnymi substancjami roślinnymi.

NAPISZ DO NAS

Jeśli chcesz kupić lub rozbudować zestaw do uprawy mikrolistków, wyślij nam wiadomość lub zadzwoń.

PS. Powiedz nam, jaki smak wolisz: łagodny czy ostry, a my podpowiemy Ci, które zestawy nasion wybrać:). 

12 + 8 =

Wysyłając ten formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Tu możesz poznać naszą klauzulę informacyjną - RODO ECOMINDSET.

Siedziba firmy

Heimgart Poland
EcoMindset sp. z o.o.
Radłowa 7/1
61602 Poznań

NIP: 9721300010
REGON: 383015588
KRS: 0000780319